Zakładki:
Http://arkabushiego.blox.pl/html
Http://bibliamesjanska.com/
Http://detektywprawdy.pl/
Http://mojaopoka.blogspot.de/
Http://oislamie.wordpress.com/
Http://proroctwa.com/
Https://atakujnwo.wordpress.com/
Https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/
Http://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/
Http://thewordwatcher.blogspot.de/
Http://wordwatcher.net/
Http://www.zbawienie.com/
Http://www.zbawieniecom.fora.pl/
RSS
czwartek, 25 września 2014

Cały konflikt Izraelsko - Palestyński moim zdaniem to zasłona dymna dla współpracy pomiedzy syjonistami a islamistami. Współpraca syjonistów i islamistów, ma na celu zwalczanie białej rasy, czyli Izraela i jej potomstwa czyli chrześcijaństwa. Zobaczcie, oto dowód w jaki sposób Islamiści przez cały czas walczą z Izraelem:

https://www.youtube.com/watch?v=YvuZirTv7c4&list=UU_V3kyPW6M7C5M7UmhGMKcA

 

 Zobaczcie jak wypełniają się proroctwa. Otóż Islamiści stoczyli w okresie średniowiecza tylko z rasą białą ponad 548 bitew. Tymczasem krucjaty, to tak naprawde niewielki odsetek bitew. Jaki tego był skutek. O ile potomkowie Ismaela podbijali Hindusów, Murzynów, Beduinów, Persów, Egipcjan. To Izrael odparł ich ataki, a nawet przeniósł wojnę w głąb ich terenu czyli w okolice Judei. Muzułmanie nie lubią krzyżowców nie dlatego że ich zaatakowali, ale ze ich upokorzyli. Pogrążona w ciemnocie średniowiecza Europa, wysłała na głębokie zaplecze wroga wojska które odbiły spory kawałek terytorium islamistów. Od czasów bitwy pod Wiedniem islamiści nie mogli już robić co chcieli z potomstwem niewiasty - chrześcijaństwem.

Zobaczcie, jak podstępny jest szatan. Otóż celowo dał on swoje nauki - islam, Arabom potomkom Izmaela. Otóż Bóg obiecał - na skutek wstawiennictwa jego ojca Abrahama, Ismaelowi, że uczyni go narodem wielkim. Jednak Bóg powiedział, że potomkowie Ismaela będą dzicy i będą walczyli ze wszystkimi nacjami. Szatan, stworzył islam specjalnie pod Arabów, znając ich charakter, wiedząć, że Bóg dotrzymuje obietnicy, dał swoje nauki pod podatny grunt. Logiczne jest, że ludzie dzicy, którzy sa liczni, wprowadzą cały świat w stan nieustającej długoletniej wojny. Od powstania islamu, islamiści, są w nieustającej wojny nie tylko z niemuzułamami, ale także z innymi islamistami. W islamskiej rodzinie, produkuje się żołnierzy dźihadu. Isus powiedział: "Jak chcesz aby tobie czyniono tak ty czyń innym". Jeśli islam z każdego islamisty (nawet w pieluchach) czyni żołnierza, to czy powinniśmy się dziwić okrucieństwu jakie inne narody stosują wobec islamistów??? Otóż islam, sprawia, że wśród muzułmanów nie może być ofiar cywililnych. Wszyscy muzułmanie są żołnierzami. Dlatego napisałem:

 http://cyryl.blox.pl/2014/07/Konflikt-Palestynsko-zydowski-moje-zdanie.html

Rasa biała jak inne nieislamskie nacja sa w ciągłej wojnie z islamem. Muzłmanie odchodzacy na chrzescijaństwo (chrześcijanie), sa traktowani jako dezerterzy i jako pierwsi w kolejności powinni zostać wd islamu zamordowani. A islam jest taki skuteczny, ponieważ szataan zaszczepił go na nacji pobłogosłwionej przez Boga, a jednocześniej podatnej na okrucieństwo, przemoc i bezprawie. Zobaczcie Katar, najbardziej bogate państwo islamskie, a nim Arabowie pokazują jak są niesprawiedliwi. Na porządku dziennym jest tam praca niewolnicza, niewypłacanie zagranicznym pracownikom wypłat i zatrzymywanie im pasportów aby nie mogli oni wyjechać. Są to często hindusi, ale bywają także piłkarze.

 

Inną nacją walczącą z Izraelem jest potomstwo Ezawa, Edomici. Wyznają oni Talmud, kabałę pod nazwą judaizmu, Isus określa ich:"Synagogą szatana". Oto co oni mówią o Izrealu, Słowianach:

 "Słowian i Rosjan można zniszczyć, ale nigdy nie można ich podbić."

 

 http://marucha.wordpress.com/2012/08/14/na-krawedzi-grobu-syjonizm-plany-i-metody-cz-1/

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lider-chabadu-mesjasz-menahem-mendel-schneerson-planach-zniszczenia-ukrainy-rosji-wznowienie-2014-08

 

Jako potomkowie Ezawa, są także nacją pobłogosłwioną przez Boga, gdyż są potomkami Izaaka. Czyli, np. podbijają grody swoich wrogów. Jednak Bóg, stwierdził, że będą oni sługami brata swego Jakuba, Izraela. Dlatego Edomici nigdy nie mogą władać światem dopuki będzie istniał Izrael.

 

Dlatego Edomici chcą zniszczyć nie tylko słowian ale całą rasę białą. Wykorzystując do tego potomków Ismaela. Otóż Edmoci wiedzą, że Arabowie są za głupi aby rzadzić. Za to głupców można wykorzystać. Edomici mają świadomość, że Izrael chroni sam Bóg. I, ze walka z Izraelem oznacza otwartą wojnę przeciwko Bogu. Owszem Bóg Izrael karze, za jego winy, ale każdą nacje która otwarcie chce zniszczyć ały Izrael Bóg niszczy.

Edomici poprzez sytetm finansowy, masowy napływ islamistów i ich ochronę na terenach Izraela - multikulturalizm, poprawność polityczną, osłabiają i wyniszczają Izrael podstępnie. Ale brudną robotę zostawić chcą islamistom. Zobaczcie oto w jaki sposób państwo Izrael zwalcza islamistów:

http://xportal.pl/?p=16307

Izrael wspiera islamistów walczących w Syrii.

http://xportal.pl/?p=16307

Izrael tworzy Hamas.

http://radtrap.wordpress.com/2014/08/29/isis-to-narzedzie-cia-i-saudyjczykow/

Syjoniści uzbajają ISIS

http://radtrap.wordpress.com/2014/07/20/sufizm-i-kabala/

Przez wieki syjoniści, po prostu tworzyli nurty islamu. I nawet w Koranie jest cytat z Talmudu.

 

Jaki jest logiczny sens wspierania i uzbajania swoich wrogów, a tak to czyni Izrael??? Otóż powód jest prosty. Syjoniści i islamiści wcale ze sobą nie są w konflikcie ale współpracują. Zarówno w Talmudzie i Kabale jest nawołanie do tego aby ich wyznwcy zwalczali Isusa Chrytusa i jego uczniów.

 

Zobaczcie jak konflikt Izraelsko - Palestyński jest relacjonowany przez szatańskie mass - media. Zobaczcie, obydwie strony islamiści i syjoniści, mają po swojej stronie część mass mediów. I informują zwykłych ludzi, o okrucieństwach jakie obydwie strony względem siebie dokonują. Jednak w Izrelu każdy obywatel jest powołany pod broń, i tak samo w islamie każdy wyznawca to żołnierz. A zatem w tym konflikcie nie może być ofiar cywilnych. Owszem, cierpią osoby niewinne dzieci, kobiety starcy ludzie prości. Ale w gruncie rzeczy są oni ofiarami nauk islamu i judaizmu.

Zobaczcie Hamas ma na celu zniszczenie Izraela (a przecież stworzył go Izrael). A Izrael ma to samo na celu względem Paletyńczyków. Jednak elity obydwu stron ze sobą współpracują. Logiczne jest, że wszystkie realne działanie zaróno judaistów jak i islmistów są skierowane na walkę z chrześcijaństwem.

Zarówno syjoniści, jak i islamiści są to po prostu wyznawcy Bestii. Są oni tak samo oszukiwani przez szatana (który zwodzi cały świat), gdyż myślą, że walczą tylko z ludźmi, chrześcijanami. A tak naprawdę, szatan ich szykuje na wojnę przeciwko powracającemu Isusowi Chrytusowi.

Dlatego wielu prostych ludzi odchodzi od islamu, ponieważ wyczuwa co się tak naprawdę święci.

 

 

 

 

 

 

 

 

10:40, cyryl27
Link Komentarze (3) »
wtorek, 23 września 2014

Sprawa podatków to moim zdaniem sprawa obecnie drażliwa. Obecnie są one wysokie i marnowane w ogromnym stopniu. Przeciętny Polak płaci 80% swoich dochodów, jest to ogromna pula pieniedzy.

Piotr w swoim artykule podał, jak Biblia określa wysokość podatków:

http://detektywprawdy.pl/2014/09/10/dziesiecina-czy-nalezy-ja-nadal-oddawac/

Biblia wspomina o 10% swoich dochodów oddawanych dla Boga. Owe 10% szło na utrzymaniu Aparatu Sprawiedliwości i kapłanów - czyli Lewitów, oraz dworu króla i jego zawodowej armii. Jednakże, królowie Izraela, mieli zawsze tendencje do podwyższania podatków. Zapewne Salomon, podwyższył podatki, na budowę świątyni Bożej. Ale Salomon podwyższył te podatki, gdy wybudowana została świątynia, to owe podatki szły zapewne na nałożnice. Oto jak to opisuje 2 księga kronik:

"(1) Rechabeam udał się do Sychem, gdyż do Sychem przybył cały Izrael, aby go  obwołać królem.

(2) Gdy usłyszał o tym Jeroboam, syn Nebata, który przebywał w Egipcie, dokąd  uciekł przed królem Salomonem, powrócił Jeroboam z Egiptu.

(3) Posłano bowiem po niego i wezwano go. Gdy przyszedł Jeroboam i cały  Izrael, wówczas powiedzieli do Rechabeama tak:

(4) Twój ojciec nałożył na nas twarde jarzmo, teraz więc ty uczyń lżejszą  twardą pańszczyznę twojego ojca, ciężkie jego jarzmo, jakie na nas nałożył, a  będziemy ci służyli.

(5) A on rzekł do nich: Przyjdźcie do mnie ponownie za trzy dni. I lud  odszedł.

(6) Wtedy król Rechabeam zasięgnął rady starszych, którzy stawali przed  Salomonem, jego ojcem, gdy jeszcze żył, pytając ich: Jak radzicie mi  odpowiedzieć temu ludowi?

(7) Oni odpowiedzieli mu tak: Jeżeli będziesz dobry dla tego ludu i okażesz  im życzliwość, i przemówisz do nich słowami łaskawymi, będą twoimi sługami po  wszystkie dni.

(8) Lecz on odrzucił radę starszych, której mu udzielili, a zasięgnął rady  młodzieńców, którzy razem z nim wyrośli, a obecnie byli w jego orszaku.

(9) I zapytał ich: Jak wy radzicie mi odpowiedzieć temu ludowi, który mnie  prosił: Uczyń nam lżejszym jarzmo, jakie nałożył na nas twój ojciec.

(10) I rzekli do niego młodzieńcy, którzy razem z nim wyrośli: Powiedz tak  temu ludowi, który rzekł do ciebie: Ojciec twój uczynił ciężkim jarzmo nasze,  lecz ty uczyń nam je lżejszym. Tak powiedz do nich: Mój mały palec jest grubszy  niż biodra mojego ojca.

(11) Otóż jeżeli mój ojciec nałożył na was ciężkie jarzmo, to ja jeszcze  dołożę do waszego jarzma; mój ojciec chłostał was biczami, a ja chłostać was  będę kańczugami.

(12) A gdy Jeroboam i cały lud przyszedł do Rechabeama trzeciego dnia, jak  król polecił w słowach: Powróćcie do mnie trzeciego dnia,

(13) Król odezwał się do nich twardo. Król Rechabeam odrzucił radę starszych

(14) I przemówił do nich według rady młodzieńców tak: Mój ojciec uczynił  ciężkim wasze jarzmo, lecz ja dołożę jeszcze do waszego jarzma; mój ojciec  chłostał was biczami, a ja chłostać was będę kańczugami.

(15) I nie wysłuchał król ludu, gdyż takie było zrządzenie Boże, aby Pan mógł  utrzymać w mocy swoje słowo, które wyrzekł przez Achiasza z Sylo do Jeroboama,  syna Nebata.

(16) Ponieważ król ich nie wysłuchał, cały Izrael dał taką odpowiedź królowi:  Co nas obchodzi Dawid? Nie mamy dziedzictwa z synem Isajego. Każdy do swoich  namiotów, Izraelu! Teraz troskaj się ty o swój dom, Dawidzie! I rozszedł się  cały Izrael do swoich namiotów,

(17) Tak iż Rechabeam królował tylko nad synami izraelskimi, którzy mieszkali  w miastach judzkich.

(18) Gdy zaś król Rechabeam wyprawił Hadorama, który miał nadzór nad robotami  pańszczyźnianymi, synowie izraelscy ukamienowali go na śmierć. Król Rechabeam  wsiadł spiesznie na swój wóz i uciekł do Jeruzalemu.

(19) Tak odpadł Izrael od rodu Dawidowego aż po dziś dzień." 2 Ks. Kronik. rozdz. 10

Podobnie sprawę opisuje 1 Księga Królewska rozdz. 12.

Zobaczcie, ile Biblia nam może powiedzieć. Otóż Król radził się ludzi Starszych i młodzieńców. I racje mieli ludzie starsi a nie młodsi. A obecnie czym jest demokracja jak nie dawanie władzy ludziom młodym???? Czym obecnie, jest ideologia prawa dziecka, nauki aby młodzi szli do polityki jak nie dawanie władzy młodzieńcom??? Zobaczcie mamy obecnie wysokie podatki i wysoki udział w decyzjach politycznych państw.

 

Zobaczcie też inną sprawę. Już za Salomona podatki były za wysokie i ludność się buntowała. Oczywiście jak owe podatki szły na świątynie to Izrael to rozumiała. Ale jak światynia została wybudowana to podatki nie obniżały się. Oczywiście Salomon, owe podatki dawał na nałożnice i bałwohwalstwo. I dlatego Izrael został podzielony. Bóg wiedział, że Izrael widzi na co idą jego podatki. Otóż podatki szły na Stolicę i dwór królewski. Aby można było utrzymać jendność Izraela to trzeba było obniżyć podatki. Jednak król Rechabeam, zrobił coś głupszego, podwyższył podatki. I w ten sposób odeszło od jego panstwa 10 pokoleń Izraela. Zobaczcie Rechabeam, zamiast podwyżki dochodów stracił większość część dochodów państwa, ludności i terenu.

Otóż Bóg który jest mądrością, kiedy był królem nad Izraelem: NIGDY NIE PODWYŻSZAŁ PODATKÓW. Bóg, bowiem najlepiej gospodarował dochodami państwa. Sedziowe, nad Izraelem nie mieli prawa podwyższać podatków. Prawo do podwyższania podatków ma tylko król. I dopuki Bóg był królem, dopuki Izraelici żyli w państwie o najniższych podatkach. Jednak Izraelitom zachciało się króla. I Bóg, spełnił ich proźbę ale ostrzegł Izraelitów, że od tej pory, podatki będą szły w górę:

"(1) A gdy się Samuel zestarzał, ustanowił swoich synów sędziami nad Izraelem.

(2) Starszemu jego synowi było na imię Joel, młodszemu zaś Abiasz. Byli oni sędziami w Beer-Szebie.

(3) Lecz jego synowie nie chodzili jego drogami, gonili raczej za zyskiem, brali datki i naginali prawo.

(4) Zebrali się tedy wszyscy starsi izraelscy, przyszli do Samuela do Ramy

(5) I rzekli do niego: Oto zestarzałeś się, a twoi synowie nie chodzą twoimi drogami, ustanów więc nad nami króla, aby nas sądził, jak to jest u wszystkich ludów.

(6) Ale Samuelowi nie podobało się to, że mówili: Daj nam króla, aby nas sądził. I modlił się Samuel do Pana.

(7) A Pan rzekł do Samuela: Wysłuchaj głosu ludu we wszystkim, co mówią do ciebie, gdyż nie tobą wzgardzili, lecz mną wzgardzili, bym nie był królem nad nimi.

(8) Zgodnie ze swoimi postępkami, jak postępowali ze mną od dnia, gdy wyprowadziłem ich z Egiptu, aż do dnia dzisiejszego, porzucając mnie, aby służyć innym bogom, tak postępują oni także z tobą.

(9) Otóż teraz usłuchaj ich głosu. Ostrzeż ich jednak uroczyście i podaj im do wiadomości uprawnienie króla, który będzie nad nimi królował.

(10) I powiedział Samuel wszystkie te słowa Pana ludowi, który domagał się od niego króla.

(11) Rzekł więc: Takie będzie uprawnienie króla, który będzie nad wami królował: Będzie zabierał waszych synów i sadzał ich na swoich wozach i rumakach, aby biegali przed jego wozem,

(12) Aby byli mu dowódcami nad tysiącami i dowódcami nad pięćdziesiątkami, aby uprawiali jego rolę, sprzątali jego żniwo, sporządzali oręż i przybory do jego wozów wojennych.

(13) Będzie zabierał wasze córki, aby sporządzały wonne maści, aby gotowały i piekły.

(14) Najlepsze wasze pola i winnice, i gaje oliwne zabierze i da swoim sługom.

(15) Z waszych plonów i winnic będzie pobierał dziesięcinę i dawał z niej swoim dworzanom i sługom.

(16) Najlepsze wasze sługi i służebnice, i najlepsze wasze bydło, i osły zabierze i zatrudni w swojej gospodarce,

(17) Na wasze trzody nałoży dziesięcinę, a wy będziecie mu za sługi.

(18) A jeśli kiedyś będziecie narzekali z powodu króla, którego sobie obraliście, Pan wam wtedy nie odpowie.

(19) Lud jednakże nie chciał słuchać głosu Samuela, lecz odpowiedział: Nie tak, ale niech król będzie nad nami!" 1 ks. Samuela 8

Zobaczcie Bóg mówi o podwyższe podatków. Pieniądz, to bowiem towary jakie naród wytwarza, czy usługi jakie on może świadczyć. Pieniądź, to nie jest papier, stan konta na komputerze, czy nawet złoto - to wszystko to jedynie informacja o wartości jednego towaru i usługi względem drugiego towaru i usługi. Więcej o tym:

https://www.youtube.com/user/podziemnaTV/videos

Król, czyli Administracja, urzędnicy nie wytwarzają pieniedzy, czyli towarów i usług ale je zabierają. Im większy dwór, czyli większa ilość urzędników, to tym podatki będą wyższe, czyli państwo więcej będzie zabierało narodowi. Jedyne usługi które król daje narodowi to:

1. Władza sądownicza. Czyli Sądy, Policja.

2. Armia, która broni naród przed agresorem.

Gdy Bóg królował nad Izraelem to wydatki na armie nie były potrzebne. Ponieważ, Bóg napełniał pospolite ruszenie Izraelitów duchem walki i tak, że pokonywali każdego wroga.

 

Obecnie, Polska i inne państwa zaginionego Izraela - rasy białej, są gnębione najwyższymi podatkami na świecie. Owe podatki idą, na utrzymywanie państw islamskich. Nie oszukujmy się, taki Egipt musi importować 50% żywności do swojego państwa, a mieszka tam ponad 100 milionów ludzi. Dodatkowo owi ludzi to w wiekszości islamiści, którym islam nakazuje posiadanie co najmniej 5 dzieci. Gdyby nie podatki z państw białej rasy, to wyż demograficzny islamu nigdy by nie zaistniał. Państwa islamskie nigdy w historii, nie były wstanie utrzymać się same. Dlatego islamiści w ciągu całej swojej historii atakowali inne narody w celu ich łupienia. Dlaczego chrześcijaństwo utrzymało się tak długo na terenach islamu??? Ponieważ ktoś musiał utrzymywać islamistów. A i tak Afryka Północna w czasach chrześcijańskich była pasem 200 km zieleni i  pół uprawnych, od Morza Śródziemnego do Pustyni Sahary. Gdy do włądzy doszli islamiści to obecnie w Afryce Północnej ów pas zieleni to 2 km. Natomiast liczba ludności w Afryce Północnej, systematycznie rośnie. Dodajmy ludności islamskiej. Za czasów Andrzeja Leppera, przypominam sobie, jak minister Maroka zachęcał polskich rolników do uprawy rolnej w Marodku, gdzie już uprawiali rolę rolnicy z Francji, Hiszpani. Skoro zatem liczba ludności się zwiększa, a obszar rolny się kurczy, to logiczne jest, że ktoś tych ludzi musi wykarmić. Nie trzeba być geniuszem gdzie idą nasze podatki. Muszą one iść na utrzymanie islamistów. Tylko, że jest to utrzymane w tajemnicy. Dlaczego??? Ponieważ, wtedy islam w Afryce Północnej by upadł.

 http://wpolityce.pl/polityka/152753-co-roku-w-afryce-ok-6-mln-muzulmanow-przechodzi-na-chrzescijanstwo-radykalny-islam-moze-unieszkodliwic-wylacznie-religia-monoteistyczna

 http://www.orthodoxytoday.org/articles6/AlJazeerahAfrica.php

Zobaczcie, systematycznie koncentruje się wszelkie przemsył w rękach wielkiech korporacji. Aby móc kontrolować przepływ dóbr i usług. A nam, szatańskie rzady "łaskawie" pozwalają dysponować 15% naszych dochodów. Oczywiście, owe 15% naszych dochodów, jakie nam pozostaje to nie jest nic pewnego, ponieważ w Polsce myśli się jak można podnieś te podatki.

Oto co Isus rzekł o podatkach:

"(14) Przyszli więc i rzekli do niego: Nauczycielu, wiemy, że jesteś szczery i  na nikim ci nie zależy; nie oglądasz się bowiem na żadnego człowieka, ale po  prawdzie nauczasz drogi Bożej; czy wolno płacić podatek cesarzowi, czy nie? Mamy  płacić czy nie płacić?

(15) A On przejrzawszy obłudę ich, rzekł do nich: Czemuż mnie kusicie?  Przynieście mi denar, abym go obejrzał.

(16) Tedy mu przynieśli. A On rzekł do nich: Czyj to wizerunek i napis? A oni  mu odpowiedzieli: Cesarski.

(17) Wtedy Isus powiedział im: Oddawajcie, co jest cesarskiego, cesarzowi, a  co jest Bożego, Bogu. I podziwiali go," Mar. 12

 Zobaczcie. Isus co powiedział w istocie??? Aby oddać szatanowi to co jego czyli bezwartościowe papierki z jego wizerunkiem. Zobaczcie, gdyby mieszkańcy Judei mieli olej w głowie, to oddali by wszystkie monety cezarowi, i handlowali bezpośrednio towar za towar. Podobnie dziś, narody równie dobrze nie muszą godzić się na to aby o wartości wytwarzanych przez nie towarów i usług decydował :dolar, Euro, Złoty czy nawet złoto. Ale narody godzą się na to ponieważ, sa podzielone i zdemoralizowane. Aby wymieniac bezpośrednio między sobą towary lub usługi, lub posiadać jakiś inny środek płatniczy, to potrzebne jest społeczne zaufanie. A społeczne zaufanie, budowane jest na wysokim poziomie moralności danej społeczności. A Wysoki poziom moralny, można osiągnąć słuchająć i wypełniająć słowa Isusa Chrytusa.

Zobaczcie podwyżki podatków, zawsze wynikają z upadku moralnego króla i jego dworu a potem narodu. Bóg, który był królem nad Izraelem nigdy nie podwyższał podatków. W Królestwi Bożym, nigdy nie będzie podwyżki podatków. Dlatego módłmy sie o jak najszybsze ustanowienie Królestwa Bożego na Ziemi.

08:53, cyryl27
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 22 września 2014

Wreszcie oto proroctwo odnoszace się do potomstwa Niewiasty i węża:

"(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę." Ks. Rodz. 3

 

"(1) I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc  pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;

(2) A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.

(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem  głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;

(4) A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd z nieba i strącił je na  ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko  porodzi, pożreć jej dziecię.

(5) I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami  laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.

(6) I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez  Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni." Ap. 12

Otóż potomstwo Niewiasty, Izraela, chrześcijanie, zawsze byli w stanie nieustającej wojny pomiędzy sobą. Zauważcie, islamiści zawsze byli pod butem narodów chrześcijańskich, nigdy nie pokonali rasy białej, Izraela, potomków Jakuba. Zawsze kąsali rasę białę, i dzięki pomocy smoka zwiększali swoją liczbę. Isus Chrytus, syn niewiasty, dzięki ewangelii, czyli prawdzie, zmiażdzył głowę wężowi:

"(3) A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego  była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem." Ap. 13

 

Czy chodzi o ową ósmą głowę, czyli głowie węża: islamowi. Zobaczcie owa głowa Islam została praktycznie wygojona. Liczba wyznawców islamu zbliża się do jednej trzeciej.

 Zobaczcie, to dzięki ewangelizacji, wąż zaczął tracić swoje potomstwo:

http://wpolityce.pl/polityka/152753-co-roku-w-afryce-ok-6-mln-muzulmanow-przechodzi-na-chrzescijanstwo-radykalny-islam-moze-unieszkodliwic-wylacznie-religia-monoteistyczna

 

Czym była t.z.w. "arabska wiona ludów" jak nie próbą powtrzymania skótków ewangelizacji. Zobaczcie z każdym muzułmaninem który przyjmuje Chrytusa moc smoka, węża słabnie.

Obecnie skutek owej rewolucji to ustanowienie kalifatu. Czyli państwa które ma na celu zwlaczanie chrześcijaństwa, potomstwa niewiasty.

Pamiętajmy, Bestia bedzie ządziła na czele koalicji 10 króli. Czyli Kalifat nie musi objąć swoim obszarem całej ziemi, wystarczą, że jego cele czyli zwalczanie chrześcijaństwa, i przymusową islamizacje będą wykonywało 10 króli.

 

Zobaczcie, tylko islamiści są tak durni i głupi, że będą walczyć nawet z Bogiem pomimo pokazania im cudów przez Boga i jego dwóch świadków. Zobaczcie, te wersety:

"(12) Jedno "biada minęło; oto nadchodzą jeszcze po tamtym dwa następne  "biada".

(13) I zatrąbił szósty anioł; i usłyszałem z czterech rogów złotego ołtarza  stojącego przed Bogiem jakiś głos,

(14) Mówiący do szóstego anioła, który miał trąbę: Uwolnij czterech aniołów,  którzy są spętani nad wielką rzeką Eufratem.

(15) I zostali uwolnieni czterej aniołowie, którzy byli przygotowani na  godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok, aby wytracić trzecią część ludzi.

(16) A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę  usłyszałem.

(17) A takimi widziałem w widzeniu te konie i tych, którzy na nich siedzieli:  mieli pancerze czerwone jak ogień, granatowe jak hiacynt, żółte jak siarka; a  łby końskie były jak łby lwów, a z pysków ich wychodziły ogień i dym, i siarka.

(18) Od tych trzech plag, to jest od ognia i od dymu, i od siarki,  wychodzących z ich pysków, wyginęła trzecia część ludzi.

(19) Albowiem moc tych koni mieści się w ich pyskach i w ich ogonach; ogony  ich bowiem są podobne do wężów mających głowy, którymi wyrządzają szkodę.

(20) Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od  uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom Oraz bałwanom złotym i  srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani  słyszeć, ani chodzić,

(21) I nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od  wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich." Ap. 12

 

Zobaczcie, rzeka Eufrat to tereny Islamu. Liczba ludności islamu zbliża się do jednej trzeciej. Czyli wynika z tego, że owa jedna trzecia ludzi która zginie, to mogą być wyznawcy islamu. Nie wszyscy, ale ten dowód sprawi, że wszyscy mieszkańcy ziemi zobaczą, że Zwierze nie może zapewnić im ochrony przed Bogiem i jego gniewem. Ale pomimo tego wielu z tych mieszkańców nie odwórci się od swoich czynów, czyli nie odrzuci islamu.

 

Zobaczcie, inny Aspekt. Otóż, islam rozprzetrzeniają potomkowie Ismaela, czyli Arabowie. Otóz, z woli Boga, Arabowie mają przeciwko sobie inne narody, nawet narody wyznające islam (Persowie, Turcy, Kurdowie). Kto zatem chroni Arabów, przez skutkami ich dzikości jak nie wąż, szatan, smok.

Przecież, ów Kalift, dawno by zniknął, gdyby USA i Obama, nie dostarczali po cichu broni islamistom. Zobaczcie, koalicje przezciwko ISIS, Iran, Syria, Kurdowie, Turkmeni, Turcja, czyli większość sąsiadów Kalifatu. Plan Obamy, to pod przykrywką walki z ISIS, dalsze zwalczanie Syrii Assada. Dlatego jak pisał Henryk, ponad 90% armii jest przeciwko Obamie. Dlaczego Obama nie chce wysłać amerykańskich żołnierzy??? Ponieważ oni, wysłani do walki z ISIS za szybko by ją zniszczyli. Generałowie po prostu zajeli by się zwalczaniem ISIS, zaś Obamy i jego rozkazów by się nikt nie słuchał. Obama ma tego świadomość, dlatego nie chce wysyłać armii.

Zobaczcie, wąż, jako najbardziej chytre ze zwierząt, zwodzi cały szatański świat. Masonom obiecuje władze, Watykanowi, Iluminatom, Rosji, Chinom. A tak naprawdę, najbardziej korzysta na tym islam. A po czym to poznać?? Po owocach.

Oto jak Bóg błogosławił Noemu i posłusznej mu ludzkości:

 "(1) I pobłogosławił Bóg Noego i synów jego, i powiedział do nich: Rozradzajcie się i rozmnażajcie, i napełniajcie ziemię czyniąc ją sobie poddaną." Ks. Rodz. 9

A zatem, wyż demograficzny jest wyrazem tego kto tak naprawdę rządzi ziemią. Otóż obecnie, zwiększa się władza szatana na ziemi, gdyż liczba wyznawców islamu się zwiększa, przez wyż, zaś w narodach chrześcijańskich panuje niż.

Otóż, smok utracił sporo władzy nad ziemią w momencie zmarywchwstania Isusa. Oto co pisał Jan:

"(4) Jan do siedmiu zborów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od tego, który  jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu duchów, które są przed jego  tronem,

(5) I od Isusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z  umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił  nas z grzechów naszych przez krew swoją,

(6) I uczynił nas rodem królewskim, kapłanami Boga i Ojca swojego, niech  będzie chwała i moc na wieki wieków. Niech tak się stanie." Ap. 1

 

Zobaczcie, od tej pory Isus zaczął poprzez króli ziemskich, władców chrześcijańskich panować, poprzez głoszenie narodom swojego słowa i ochronę jaka owi królowie zapewniali chrześcijanom. Dopiero gdy nad ziemią władze obejmie Bestia na czele 10 posłusznych jej króli, to wtedy smok na chwilę odzyska utraconą władzę nad ziemią, ale na krótką chwilę. Cała historia po zmartwywstaniu to historia odzyskiwania władzy przez smoka nad ziemią.

 

Logiczne, jest że skoro Isus jest obrazem Ojca:

"(30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy" Jan 10

"(7) Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i  widzieliście go.

(8) Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.

(9) Odpowiedział mu Isus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie,  Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

(10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do  was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła  swoje.

(11) Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie  było, to dla samych uczynków wierzcie." Jan 14

A zatem, ów ósmy król, władca zwierzęcia, musi być obrazem szatana, musi być węzem.

 

Pamiętajmy, wąż stara się odwracać uwagę od rzeczy prostych oczywistych, zaś Bóg objawia prawdę prostaczkom:

 

"(25) W tym czasie odezwał się Isus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie  nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je  prostaczkom.

(26) Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało." Mat 11

 

Zobaczcie, ewangelie mają na celu aby ludzie stali się dziećmi Boga, i aby by przestali być dziećmi diabła. A co jest celem węża i jego Bestii jak nie to aby ludzie zaczeli być dziećmi diabła. Owe cele realizuje islam.

11:08, cyryl27
Link Dodaj komentarz »

"(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?" Ks. Rodz.3

Otóż te zdanie, bardzo duzo może nam powiedzieć o Bestiach z ksiegi Daniela, czy Bestii z Apokalipsy. W większości przekładów Biblii, w Apokalisie pojawia się termin Bestia. Porównajmy przekłady z rozdz. 13 Apokalipsy wers 1:

"(1) I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze." Biblia Tysiąclecia.

 

"(1) Wtedy ujrzałem Bestię wychodzącą z morza. Miała dziesięć rogów i siedem głów, na rogach dziesięć diademów, a na głowach bluźniercze imiona." Biblia Warszwasko - Praska

"(1) I widziałem bestyję występującą z morza, mającą siedm głów i rogów dziesięć; a na rogach jej było dziesięć koron, a na głowach jej imię bluźnierstwa." Biblia Gdańska

"(1) Tedym widział bestią, a ona z morza występnie, która miała siedm głów i rogów dziesięć, a na rogach jej było dziesięć koron, a na głowach jej imię bluźnierstwa" Biblia Brzeska

"(1) Potem ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze." Biblia Poznańska

"(1) I stanął na piasku morza. I ujrzałem bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na jej rogach dziesięć diademów, na jej głowach zaś bluźniercze imiona." Biblia Przekład Nowego Świata

"(1) And I stood upon the sand of the sea, and saw a beast rise up out of the sea, having seven heads and ten horns, and upon his horns ten crowns, and upon his heads the name of blasphemy." Biblia Króla Jakuba

A teraz podam dwa przekłady Biblii, w których zamiast słowo: Bestia, jest słowo: Zwierzę:

"(1) I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona." Biblia Warszsawska

"(1) I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i  siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze  imiona." Biblia Mesjańska

 

Zobaczcie mamy dwa różne określenia, na taką samą istotę. Pierwszym jest termin Bestia, które określa dzikie drapieżne zwierzę, lub człowieka złego kanalie. Drugim terminem jest termin zwierzę. Czyli obydwa terminy oznaczają mniej więcej to samo. Jednak po co stosowac dwa terminy które mają znaczyć to samo??? Otóż moim zdaniem aby utrudnić IDENTYFIKACJE ZWIERZĘCIA:

"(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę  zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset  sześćdziesiąt sześć." Biblia Mesjańska Ap. 13

 

Otóż identyfikacja zwierzęcia mamy po części w Rozdziale 17:

 

"(3) I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem. kobietę siedzącą na  czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem  głów i dziesięć rogów.

(4) A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona  złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen  obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.

(5) A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki  Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.

(6) I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników  Isusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.

(7) I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę  kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów.

(8) Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z  otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których  imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że  zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.

(9) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków,  na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;

(10) Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie,  będzie mógł krótko tylko pozostać.

(11) A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych  siedmiu, idzie na zatracenie.

(12) A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze  nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze  zwierzęciem.

(13) Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu.

(14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem  panów i Królem królów, a ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.

(15) I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się  wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.

(16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą  wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w  ogniu.

(17) Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by  działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią  się wyroki Boże.

(18) A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami  ziemi." Ap. 17

Otóż siedem głów to siedmiu królów, wszyscy Ci królwie gnębili Izrael. 5 z nich istniało przed Janem - Egipt, Asyria, Babilon, Persja, Grencja. Szósty istniał to był Rzym (czwarta Bestia z księgi Daniela). A siódma głowa, sódmy król ma na krótko pozostac. Tutaj chodzi o nazistowską 3 Rzeszę, która podobnie jak szejść Królestw gnębiła Izrael (rasę białą), i miała kontakty z upadłymi aniołami oraz składała im ofiary z ludzi. 3 Rzesza, szybko upadła, ale o dziwo, po 2 wojnie światowej, Watykan będący bankrutem przed wybuchem wojny stał się posiadaczem większość kapitału na świecie, i zaczął panować nad całą ziemią dzięki temu Bogactwu.

Co ciekawe, owe 7 głów kontroluje, ujeżdza Watykan, do czasu gdy pojawi się ósmy król, który obali władzę Watykanu i wraz z 10 królami obejmie władzę nad całą ziemią.

 

Otóż, kto będzie kontrolował owo siedmiogłowe zwierze po upadku Wielkiej Nierządnicy. Zobaczcie, Wtykan kontroluje świat dzięki temu zwierzeciu. A zatem ten kto kontroluje owo zwierzę będzie władało światem.

 

Otóż odpowiedź jest prosta. Owo siedmiogłowe zwierzę, które składa się z czterech zwierząt, będzie kontrolowało inne zwierzę, najbardziej chytre, spośrdó wszystkich zwierząt jakie stworzył Bóg, czyli????

 

WĄŻ.

Oto jak w 12 rodziale Apokalipsy pisze:

 "(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem,  który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim  jego aniołowie."

Otóż jak wygląda ogromny smok:

"(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem  głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;" Ap. 12

A jak wygląda Bestia:

"(1) I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i  siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze  imiona.

(2) A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u  niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i  tron swój, i wielką moc.

(3) A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego  była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.

(4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu  oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim  walczyć?" Ap. 13

Otóż smok tylko tym różni się od Bestii że ma siedem diademów a Bestia dziesięć diademów. Smok moim zdaniem, jest organem politycznym dla węża. Czy może być, historią zdobycia władzy w niebie nad jedną trzecią aniołów. Być może siedem głów smoka, to siedmiu wpływowych aniołów, których przekonał wąż - diabeł, do swoich racji. Owi wpływowi aniołowie, pociągneli za sobą w sumie jedną trzecią aniołów. I podobnie Bestia, siedem głów, to siedmiu wpływoch aniołów zakniętych w otchałni (władcy, Egiptu, Asyrii, Babilonu, Persji, Greecji, Rzymu, Nazizmu), nad którymi po cichu będzie ponownie panował wąż, czy raczej manifestacja węzą.

Owa manifestacja węża, jego prawdziwych myśli, celów i nauk, ów ósmy król będzie panowało nad zwierzeciem, podobnie jak nad smokiem panuje wąż starodawny.

Otóż wąż jako najchytrzejsze zwierzę, stopniowo umacnia swoją władzę na ziemi, poprzez rozmnożenie swoich dzieci. Otóż kim są dzieci weża, diabła???

 

Czy są nimi syjoniści?? moim zdaniem nie, syjoniści stworzyli tylko mechanizm finanswoy aby owe dzieci węża mogły się rozmnażać. Otóż, dzieci węża, są wyznawcami Zwierzęcia, które ich karmi.

Otóż wyznawcami imienia Zwierzecia, a jednocześnie dziećmi węża, diabła, są:

WYZNAWCY ISLAMU.

Otóż w ciągu ostanich stu lat wyznawcy tego kultu mają najwyższy wyż demograficzny:

http://www.youtube.com/watch?v=gVqqkx_xQYA

Wyznacy tego kultu, w zasadzie przyznają, że islam to kult węża, że islam to sam wąż:

http://www.youtube.com/watch?v=8OdBdDcvMjo

Islam zezwala, na łamanie wszelkich przykazań Bożych. Tylko w islamie pedofilia jest legalna:

http://www.youtube.com/watch?v=Qy70OOHqlQE

Islam to najbardziej bałwohwalcza religia:

http://www.youtube.com/watch?v=j9bdBex9kwE

Bowiem bóstwo muzułmanów przysięga na wszystko, na całe stworzenie. Zaś aby przysięga była ważna, to powinno się przysięgać na istotę od siebie potęzniejszą. Bóg Izraela, przysięga na samego Siebie.

Islam nakazuje mordy, co jest złamaniem przymierza z Noem. I nakazuje zwalczanie uczniów Isusa, chrześcijan i tych którzy przestrzegają Torę, czyli żydów przestrzegających Prawo Mojżesza a którzy odrzucają Talmud.

cz.1

 

 

 

11:07, cyryl27
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 września 2014

"(38) Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb.

(39) A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy  w prawy policzek, nadstaw mu i drugi." Mat 5

 

Wielu chrześcijan, ma problemy z tym fragmentem nauk Isusa. Otóż tutaj Isus, naucza abyśmy nie korzystali z prawa jakie Bóg dał Mojżeszowi. Chodzi o ten zapis:

"(24) Oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę,

(25) Oparzelinę za oparzelinę, ranę za ranę, siniec za siniec." Wyj. 21

 

Moim zdaniem, aby zrozumieć taką zmianę prawa Bożego, należy zrozumieć, że wbrew temu co wielu pisze, Bóg może zmienić swoje prawo. Wynika to z faktu, że obecnie ludzkość jest pod wpływem grzechu, a konkretnie ludzkość łamie coraz to nowe przepisy prawa Bożego. Z tegoż też faktu, Bóg po Edenie, wydawał nowe prawa - które miały na celu ratowanie grzesznej ludzkości. Przypomina to wydawanie przepisów prawa w sytuacji kryzysowej. Np. w czasie wojny państwo wprowadza STAN WOJENNY, w którym to zostają zawieszone prawa i wolności obywatelskie.

 

Otóż w momencie kiedy Bóg dał Mojżeszowi swoje prawo dla Izraela, było to prawo którego celem było ustanowienie dla narodu Bożego jego państwa. Prawo Mojżesza, było zatem prawem państwowym. A prawo państwowe może funkcjonować jeśli istnieje dane państwo.

W czasach kiedy nauczał Isus, owe prawo państwowe dla Izraela nazywane - TORĄ, nie funkcjonowało ponieważ:

IZRAEL JAKO PAŃSTWO NIE ISTNIAŁ, ISTNIAŁO PAŃSTWO SATELICKIE RZYMU (CZWARTEJ BESTII) ZWANE KRÓLESTWEM JUDY. DODATKOWO IZRAEL, CZYLI 12 POKOLEŃ BYŁO NA WYGNANIU ROZPROSZONYCH, ZAŚ JUDEJCZYCY BYLI ZDOMINOWANI I POD WŁADZĄ EDOMITÓW W TYMŻE PAŃSTWIE SATELICKIM.

Logiczne, jest że wiele zapisów z Tory, nie mogło funkcjonować. Tylko z woli Rzymu, żydzi mogli wyznawać własną religie, ale szereg praw z Tory dotyczących funkcjonowania Izraela nie mogło funkcjonować (np. prawo wojenne). Dodatkowo, Rzym był czwartą Bestią, czyli szatańskim tworem, który okupował Izrael i Judę. Owe cztery Bestie, z księgi Daniela, miały władzę nad Izraelem i Judą z woli Boga. A Bóg na to zezwolił, aby ukarać niewierny jego prawu Izrael. Jest takie powiedzenie Polskie: "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie", imię Kuba to zdrobnienie od Jakuba - Izraela. Czyli jak Izrael, który zobowiązał się do umowy z Bogiem nie wywiązywał się z niej i wolał służyć demonom, to Bóg uszanował to i dał demonom swój lud pod władze, okupacje.

A Bóg tak uczynił aby pokazać Izraelowi prawdziwą twarz owych bóstw. Isus zatem mówił, do narodu Izraelskiego który był pod okupacją czwartej Bestii, oraz który do czasu jego powtórnego przyjścia będzie okupowany przez Wielką Nierządnice - Watykan i Bestie z siedmioma głowami. Logiczne jest, że Isus po prostu, powiedział jak mamy sobie radzić podczas tej wielowiekowej okupacji. Gdyby Isus przytoczył prawo z księgi Wyjścia, to musiałby obalić władzę czwartej Bestii. Jednak Isus zamiast tego oddał swoje życie w ofierze za nasze grzechy.

 

Logiczne, jest, że w nauce o nastawianiu drugiego policzka, chodzi o to aby niedać się sprowokować. Każdy kto ma odrobinę własnego rozumu, wie, że spoliczkowanie kogoś nie jest pobiciem. Jest formą publicznego upokorzenia. Osoba spoliczkowana, aby odzyskać honor wzywa osobę policzkującą na pojedynek lub od razu zaczyna bójkę. Zazwyczaj osoby które policzkują chcą kogoś zwyczajnie sprowokować do pojedynku. Rzym stosował zasadę "Dziel i rządź", był mistrzem intryg. Rzymianie np. sami prowokowali daną ludność niezadowoloną z ich władzy, poprzez prowokacje, do przedwczesnych ataków. Rzymianie wiedzieli, że ludność wcześniej czy później się zbuntuje. Lepiej zatem było sprowokować ludność do przedwczesnego nieprzygotowanego buntu, zamiast tłumić dobrze zorganizowaną rebelie. I Isus o tym wiedział. Żydzi odrzuciwszy Isusa, co zrobili??? Podnieśli przedwczesny nieprzygotowany bunt przeciwko Rzymowi. Zobaczcie, wielu prominentnych Rzymian było zadłużonych u żydów, Neron miał za żonę zydówkę. Jak myślicie, dlaczego wielu Rzymianom zależało na obaleniu Nerona??? Aby dobrać się do skóry wierzycielom. A bunt przez żydów, umożliwił obalenie Nerona. Wespazjan był generałem który stłumił bunt w Judei, jego syn Tytus zniszczył Jerozolimę i świątynie. Jak myślicie, kto wspierał po cichu Wespazjanie jak nie dłużnicy żydów, i zobaczcie jak ten przyszły cesarz się odwdzięczył. Zabił wierzycieli Rzymian czyli żydów.

"(24) Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a  drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie  możecie Bogu służyć i mamonie" Mat 6

Żydzi miłowali mamonę, mieli ufność w pieniądz, że dzięki niemu będą kontrolować i panować nad czwartą Bestią Rzymem. Dlatego m.in. odrzucili Boga i Jego Syna. Tak żydzi pogardzali naukami Isusa. Myśleli, że jak podniosą bunt, to ujdzie im to bezkarnie ponieważ ich dłużnicy będą siedzieć cicho. Ale dłużnicy siedzieli cicho i po cichu wsparli zamach stanu na Neronie i dali doskonałemu generałowi Wespazjanowi koronę cesarza - po cichu. A potem było już za późno.

 

Zobaczcie co Isus rzekł do swoich uczniów:

"(16) Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak  węże i niewinni jak gołębice." Mat 10.

 

Taka jest nasza sytuacja, jesteśmy owcami pomiędzy wilkami. Skrajną głupotą jest, w dobie życia w świecie okupowanym przez szatana, danie mu się sprowokować. Zobaczcie, w Polsce podczas "Marszów Niepodległości" szatańskie władze, wielokrotnie prowokowały uczestników i organizatorów Marszu. A ich plany spaliły na panewce ponieważ uczestnicy i organizatorzy nie dali się sprowokować.  Zobaczcie na Ukrainę, tam Putin sam sprowokował Majdan, i zobaczcie jak Ukraińcy wyszli na tej prowokacji, ich naród został podzielony a oni utracili Krym i wschód swego państwa.

 

Nie dajmy się zwieść, ludziom którzy odrzucają naukę o nastawianiu drugiego policzka, jako rzekome nauki Pawła. Owi ludzie, nie wiedza jednego, że jeśli nie masz siły to jej nie użyjesz. Abraham nakazał swojej żonie Sarze, aby ta nie mówiła faraonowi, że jest jego żoną ale siostrą, aby ocalić życie. Dopiero interwencja Boga, sprawiła że faraon oddalił Sarę. Abraham miał świadomość gdy przebywał w Egipcie jaką władzę miał Faraon. Bóg nie maił za złe Abrahamowi, że tak uczynił. A sam Isus powiedział że mamy być nieskazitelni jak gołębie i roztropni jak węże (Abraham był roztropny).

 

Oczywiste jest, że gdy zaatakują nas lub naszych bliskich to mamy prawo się bronić. Ale wtedy agresorzy zaatakują nas od razu, a nie będą nas policzkować. Zresztą, obecnie Policja to już otwarcie jest szkolona aby ludzi prowokować:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Polacy-brutalnie-pobici-przez-niemiecka-policje,wid,16261237,wiadomosc.html?ticaid=11376a&_ticrsn=5

Zobaczcie, ponad 20 policjantów nie potrafiło legalnymi metodami obezwładnić 2 inżynierów. Przecież, przy takiej przewadze ludzi, dodam przy zatrzymaniu inżynierów a nie zawodników MMA, bez problemu bez pobicia zatrzymano by tych ludzi. Tymczasem policje obecnie szkoli się aby była bezmyślną i brutalna, aby sprowokować ludzi do agresji. Mass media oczywiście, informują o tym, pokazując ową brutalność aby nas sprowokować wobec władzy. Władze wiedzą, że lepiej sprowokować ludzi do przedwczesnego niezorganizowanego buntu zamiast tłumić regularną rebelię. Zobaczcie, owe prowokacje władzom nie wychodzą, tylko w państwach chrześcijańskich. Natomiast w państwach niechrześcijańskich narody niewiele potrzebują aby ich sprowokować. Zobaczcie jak Izrael prowokuje Palestyńczyków. Dosłownie polityka Hamasu to polityka syjonistyczna. Gdyż jak można atakować państwo, kiedy nie ma się wystarczającej siły aby owe państwo pokonać czy nawet się przeciw niemu obronić????

Niestety, ale o ile za sytuację Polaków jest winne bałwochwalstwo wobec Boga w postaci kultu "Marii". To za sytuacje Palestyńczyków czy innych islamskich narodów, która jest o wiele gorsza od sytuacji Polaków, winny jest islam, który odrzuca i zwalcza Isusa Chrystusa i jego nauki. Narody islamskie są biedne, zacofane, pełne niesprawiedliwości,  na których panuje ciągle wojna ponieważ są islamskie. Zobaczcie, rząd Syryjski najprawdopodobniej ocalał ponieważ broni chrześcijan. USA które bez pardonu obaliło Kadafiego nie obaliło Assada. Ponieważ Assad w przeciwieństwie do Kadafiego bronił i nadal broni chrześcijan.

Zobaczcie na Amiszów, są skrajnymi pacyfistami, w państwie gdzie każdy w sklepie na prawo jazdy może kupić broń automatyczną. Jak oni sobie radzą.

Zobaczcie, szatan największe ma pole manewru tam gdzie może najbardziej prowokować narody. A tam gdzie prowokacja się mu nie udaje, nie wiele może zdziałać.

 

Nie dajmy się oszukać i całkowicie zaufajmy Isusowi Chrystusowi.

 

18:40, cyryl27
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 15 września 2014

Isus przedstawił w rozdziale 25 taką przypowieść:

"(1) Wtedy podobne będzie Królestwo Niebios do dziesięciu panien, które,  wziąwszy lampy swoje, wyszły na spotkanie oblubieńca.

(2) A pięć z nich było głupich, pięć zaś mądrych.

(3) Głupie bowiem zabrały lampy, ale nie zabrały z sobą oliwy.

(4) Mądre zaś zabrały oliwę w naczyniach wraz z lampami swymi.

(5) A gdy oblubieniec długo nie nadchodził, zdrzemnęły się wszystkie i  zasnęły.

(6) Wtem o północy powstał krzyk: Oto oblubieniec, wyjdźcie na spotkanie.

(7) Wówczas ocknęły się wszystkie te panny i oporządziły swoje lampy.

(8) Głupie zaś rzekły do mądrych: Użyczcie nam trochę waszej oliwy, gdyż  lampy nasze gasną.

(9) Na to odpowiedziały mądre: O nie! Gdyż mogłoby nie starczyć i nam i wam;  idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie.

(10) A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe,  weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi.

(11) A później nadeszły i pozostałe panny, mówiąc: Panie! Panie! Otwórz nam.

(12) On zaś, odpowiadając, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, nie znam was.

(13) Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny, o której Syn Człowieczy  przyjdzie." Mat 25

Otóż było po pięć panien mądrych i głupich. Wszystkie wzięły lampy ale tylko połowa z nich wzięła oliwę do nich. Wszystkie czekały na oblubieńca. Ale jak oblubieniec przyszedł to tylko połowa z nich miała dość oliwy aby pójść i rozpoznać oblubieńca. Ową przypowieść znamy, ale co oznaczają symbole w nich zawarte??

Otóż wiadomo, ze panny to chrześcijanie, czekające na Oblubieńca czyli Isusa Chrytusa, który ma po raz drugie powrócić. A czym są lampy??? Otóż moim zdaniem lampy to ewangelia, a raczej dusze które przyjęły ewangelie. Tak Isus mówił o sobie:

"(19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie  bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.

(20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do  światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.

(21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na  jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu." Jan 3

Tak ewangelia, czyli nauki i życiorys Isusa które są skierowane wprost do dusz i sumień ludzkich to owa lampa która daje możliwość światła. Ale sama lampa bez oliwy, nie może dać światła. A czym jest oliwa, jak nie paliwem dla Lampy która daje światło. Otóż oliwa to uczynki które powodują, ze wzrastamy w miłości. Czyli przebaczanie wrogim nam osobom, uczynki miłosierdzia powodują, że nasza miłość wzrasta. A, jeśli mamy w sobie miłość to mamy Boga:

"(7) Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto  miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.

(8) Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością." 1 Jana 4

 

Tak zatem oliwa to uczynki miłości. Owe panny nieroztropne, nie miały dość oliwy - miłości w sobie, aby rozpoznać Isusa. Otóż, dlatego panny roztropne nie mogły sprzedać swojej oliwy. Gdyż, nie można sprzedać miłości jaką dzięki swoim uczynkom sią wytworzyło. Podobnie jak siłacz nie może oddac swojej siły osobie słabej. To osoba słaba musi sobie ową siłę wypracować. W poprzednim artykule opisałem, zbór w Efezie:

http://cyryl.blox.pl/2014/09/Jakie-upomnienie-mial-Isus-do-zboru-w-Efezie.html

Owo upomnienie dotyczyło, odejścia od miłości, co groziło:

"(4) Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość.

(5) Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i opamiętaj się, i spełniaj  uczynki takie, jak pierwej; a jeżeli nie, to przyjdę do ciebie i ruszę świecznik  twój z jego miejsca, jeśli się nie opamiętasz." Ap 2

Czyli Isus, powiedział wprost, spełniał zborze w Efezie takie uczynki jakie spełniałeś wpierw - czyli ponownie miłuj nawet nieprzyjaciół, przebaczaj im, módl się za nich. Ponieważ, to dzięki tym uczynkom, zbór w Efezie, wytworzy dosyć oliwy aby mieć w swojej lampie czyli duszy która zna ewangelie. Inaczej Isus zapowiedział że odbierze zborowi w Efezie świecznik, czyli błogosławieństwo jakie wynika z owej ewangelii, czyli samej ewangelii

Moim zdaniem, podważanie przez braci i siostry ewangelii Mateusza i Marka może być zabieraniem tego świecznika. Utrata wiary w ewangelie, w słowa Isusa - które są świecznikiem, jest odbieraniem owego świecznika. A jak się traci wiarę??? Poprzez zaniechanie uczynków miłości, miłosierdzia:

"(17) Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie." Jakuba 2

Otóż Isus mówi, do braci i sióstr w Efezie, aby przypomnieli sobie, z jakiej wyżyny oni zaczynali. Czyli, jakich uczynków oni dokonywali kiedy wierzyli oni w ewangelie Isusa (Mateusza, Marka, Jana a nawet Łukasza -która zawiera sporo z ewangelii Mateusza i Marka). Isus przez, swoje słowa, pokazuje także jak nisko upadli oni, zaniechując owych uczynków.

Isus wspomniał jeszcze coś, owi bracia i siostry mają pomimo  utraty pierwszej miłości, pewną cechę która podoba się Zbawicielowi:

(6) Na swoją obronę masz to, że nienawidzisz uczynków nikolaitów, których i  ja nienawidzę." Ap. 2

Tak Mariusz, estera i inni odrzucający ewangelie Mateusza i Marka nadal nienawidzą uczynków dzieci diabła - nikolaitów. Dlatego Isus apeluje do nich aby powrócili do pierwszej miłości - ewangelii.

Gdyż powrót do pierwszej miłości, jest przygotowaniem oliwy do lampy. Otóż przypowieść o lampach jest umiejscowiona w rozdziale 25, gdzie na końcu Isus opisuje co będzie na koniec świata. Tam mówi też jakie słowa skieruje do ludzi, zbawionych i potępionych:

 

"(31) A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z  nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.

 

(32) I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od  drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.

 

(33) I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy.

 

(34) Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca  mego, odziedziczcie Królestwo przygotowane dla was od założenia świata.

 

(35) Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić,  byłem przychodniem, a przyjęliście mnie,

 

(36) Byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie,  byłem w więzieniu, a przychodziliście do mnie.

 

(37) Wtedy odpowiedzą mu sprawiedliwi tymi słowy: Panie! Kiedy widzieliśmy  cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, albo pragnącym, a daliśmy ci pić?

 

(38) A kiedy widzieliśmy cię przychodniem i przyjęliśmy cię albo nagim i  przyodzialiśmy cię?

 

(39) I kiedy widzieliśmy cię chorym, albo w więzieniu, i przychodziliśmy do  ciebie?

 

(40) A król odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek  uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.

 

(41) Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień  wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.

 

(42) Albowiem łaknąłem, a nie daliście mi jeść, pragnąłem, a nie daliście mi  pić.

 

(43) Byłem przychodniem, a nie przyjęliście mnie, nagim, a nie  przyodzialiście mnie, chorym i w więzieniu i nie odwiedziliście mnie.

 

(44) Wtedy i oni mu odpowiedzą, mówiąc: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym  albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i  nie usłużyliśmy ci?

 

(45) Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie  uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście.

 

(46) I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego." Mat 25

 

Tak, panny roztropne i nieroztropne to owi ludzie zbawieni i potępieni. Otóż Ezechiel mówi jasno, w rozdziale 18:

http://bibliamesjanska.com/Ez/18.html

Że Bóg nie poczyta grzesznikowi jego grzechów jeśli ten nawróci się i jego czyny staną się sprawiedliwe. Natomiast Bóg nie poczyta sprawiedliwemu jego sprawiedliwości jeśli odwróci się od sprawiedliwości i zacznie grzeszyć. Zobaczcie ten rozdział i zrozumiecie dlaczego Isus głosił ewangelie grzesznikom i dlaczego za nasze grzechy oddał życie.

 

Przypowieść o pannach roztropnych i nieroztropnych jest po prostu ostrzeżeniem dla wszystkich chrześcijan aby nie ustawali w uczynkach miłosierdzia, aby w miłości byli wytrwali i pełni wiary w ewangelie. To nie od rozważań na temat Biblii zostniemy zbawieni ale na podstawie uczynków miłości.    

 

15:24, cyryl27
Link Komentarze (5) »
niedziela, 14 września 2014

"(1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd  w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników:

(2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz  ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi  nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.

(3) Masz też wytrwałość i cierpiałeś dla imienia mego, a nie ustałeś.

(4) Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość.

(5) Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i opamiętaj się, i spełniaj  uczynki takie, jak pierwej; a jeżeli nie, to przyjdę do ciebie i ruszę świecznik  twój z jego miejsca, jeśli się nie opamiętasz.

(6) Na swoją obronę masz to, że nienawidzisz uczynków nikolaitów, których i  ja nienawidzę." Ap. 2

 

Listy do 7 zborów, są słowami Isusa, które mówią co dany zbór zrobił dobrze a co źle. My chrześcijanie powinniśmy kierować się, słowami pochodzącymi z ust Boga i Jego syna, gdyż one dają życie:

"(4) A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale  każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych." Mat 4

 

Otóż, do każdego zboru Isus skierował słowa które mają zapewnić danemu zborowi, aby ten czynił dalej to co jest dobre a zmienił to co jest złe w oczach Isusa. Owe zbory istniały i istnieją nadal, bowiem, zborem chrześcijan jest każde miejsce (nawet Internet, fora w których) gdzie dwóch lub więcej braci spotyka się imieniu Isusa i dyskutuje o zbawicielu i Jego Ojcu:

 "(20) Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem  pośród nich." Mat 18

Otóż, moim zdaniem, forum które założył brat Henryk:

 http://zbawieniecom.fora.pl/

Jest zborem, którego spełnia cechy pierwszego z siedmiu zborów czyli zboru w Efezie. Za co Isus pochwalił Efezjan???

(2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz  ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi  nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami. "Ap.2

Tak zór w Efezie odkrył które osoby nie są Apostołami Isusa, okazał się nim Paweł. I w zasadzie, każda dzisiejsza wspólnota chrześcijan, zbór które to odkryje, staje się typem zboru w Efezie. Czyli owa, wspólnota będzie posiadała zalety ale także będzie popełniała błędy takie jak robił błędy i jakie posiadał zalety zbór w Efezie.

Zaletą zboru w Efezie były jego dobre uczynki, które wypełniały prawo Boże, wytrwałość i trud w poszukiwaniu prawdy sprawił, że ów zbór odkrył kim byli fałszywi Apostołowie. I tak wpierw brat Henryk (po 5 latach) i bracia Mariusz i BBC POLAND odkryli, którzy to ludzie byli fałszymi Apostołami (Paweł i Łukasz):

http://www.zbawienie.com/apostol-Pawel.htm

http://www.zbawienie.com/apostol-Pawel-2.htm

http://www.zbawienie.com/apostol-Pawel-3.htm

http://www.zbawienie.com/apostol-Pawel-4.htm

http://www.zbawienie.com/apostol-Pawel-5.htm

http://www.zbawienie.com/apostol-Pawel-6.htm

http://www.zbawienie.com/ewangelista-lukasz.htm

 

 

http://dmr44blog.wordpress.com/2012/10/20/na-czym-oparl-swoja-ewangelie-lukasz/

http://dmr44blog.wordpress.com/2012/10/19/co-razi-w-ewangelii-lukasza/

 

http://redoctobermsz.wordpress.com/2012/09/27/apostolowie-baranka-i-kwestia-pawla/

http://redoctobermsz.wordpress.com/2012/10/17/zasada-piaskowego-fundamentu-cz-2/

http://redoctobermsz.wordpress.com/2012/10/13/zasada-piaskowego-fundamentu-a-kanon-biblijny/

http://redoctobermsz.wordpress.com/2012/10/06/jakub-rodzony-brat-isusa-apostolem/

 

A potem do ich gruby, zboru, dołączyli inni bracia i siostry w tym ja. I tak jak zbór w Efezie podjęliśmy trud i wytrwale informowaliśmy o odkryciu fałszywych Apostołów. Doświadczyliśmy i nie mogliśmy ścierpieć nauk fałszywych Apostołów podobnie jak Efezjanie. Tak, że w tej nauce:

"(3) Masz też wytrwałość i cierpiałeś dla imienia mego, a nie ustałeś." Ap 2

Tak, pomimo ataków ze strony zwolenników apostołów Pawła i Łukasza nie ustaliśmy, tak jak nie ustali i cierpieli Efezjanie. Ale jednak zobaczmy następny wers:

 

"(4) Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość." Ap. 2

 

 Efezjanie, podobnie jak ludzie z forum brata Henryka, musieli walczyć o prawdę. Ale wiadomo im dłuższa walka wojna tym miłość zanika. Ataki ze strony zwolenników Pawła, wśród których są także nasi bracia i siostry, spowodowały, że wpierw część spośród zboru Efezie (zbór zbawienie.fora.pl) zaczęło zatracać miłość, poprzez powątpiewanie w miłość:

 

 http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/czy-chrzescijanie-musza-milowac-zbrodniarzy,1433.html

I zaczęto powątpiewać w miłość do nieprzyjaciół, przebaczanie a potem w ewangelie Mateusza i Marka i nawet w część ewangelii Jana. Odkrycie fałszywych Apostołów w Efezie, bowiem wśród Efezjan spowodowało, że wśród tego zboru, zapanowała atmosfera wzajemnej podejrzliwości, aż Efezjanie zaczeli szukać dalej kto jest zwolennikiem Pawła i Łukasza, kto głosi dalej ich nauki, w myśl zasady klasyka Socjalizmu Marksa:

"W miarę postępu socjalizmu walka klas zaostrza się".

I tak Efezjanie, zaczęli w końcu przestać okazywać miłość innym chrześcijanom i samym sobie. Podobnie jak Mariusz, estera zaczęli szukać Pawła w ewangeliach Mateusza, Marka i nawet w ewangelii Jana. A każdemu z braci i siótr którzy nie zgadzali się z ich poglądami zaczeli okazywać brak miłości. Brat Mariusz nawet takich ludzi nazywał chwastami. Siostra estera, zaczęła rozważać jak może nazywać braćmi i okazywać miłość braciom i siostrom którzy wierzą w Pawła> chociaż, wielu braci i sióstr oddaje życie dla Chrystusa w państwach islamskich. I za Mariuszem i esterą poszli inni, bracia i siostry.

Oto co pisał prorok Daniel:

"(10) Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni  będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz  roztropni będą mieli poznanie." Daniel 12

A co oznacza bezbożność, jak nie posiadania Boga w swoim wnętrzu, jak pozbywania się Boga, który jest miłością. O to co pisał Apostoł Jan, o byciu pobożnym:

 

"(6) My jesteśmy z Boga ; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie  słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.

(7) Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto  miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.

(8) Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością.

(9) W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego  posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

(10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas  umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.

(11) Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się  miłować.

(12) Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w  nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.

(13) Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam  udzielił." 1 Jana 4

 A czym była pierwsza miłość, jak nie pierwsze ewangelie Mateusza i Marka??? Ewangelia Jana była później. To ewangelie Mateusza i Marka były podstawą do zainstalowania ewangelii Łukasza przez Pawła i Łukasza. Pierwsza miłość, to jest miłość nawet do nieprzyjaciół, gdy w tej miłości ustajemy to ustajemy potem w miłości do naszych braci i sióstr. I to zrozumiał i popisał brat Henryk:

http://www.zbawienie.com/moje-imie.htm

http://www.zbawienie.com/milosc-do-nieprzyjaciol.htm

http://www.zbawienie.com/ewangelia-mateusza.htm

Oto co Isus rzekł do tych z Efezjan u których miłość ustała. O to co mówi do was bracia i siostry, Mariuszu, Estero i inni:

 

"(5) Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i opamiętaj się, i spełniaj  uczynki takie, jak pierwej; a jeżeli nie, to przyjdę do ciebie i ruszę świecznik  twój z jego miejsca, jeśli się nie opamiętasz." Ap 3.

 

Bracia i siostry, Efezjanie!!! Wspomnijcie jak wzrastaliście w miłości dzięki słowom Isusa zawartym w ewangeliach  Mateusza, Marka i Jana i opamiętajcie się. A ja będą modlił się o wasze opamiętanie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09:32, cyryl27
Link Komentarze (19) »
piątek, 12 września 2014

Skoro szatan kusił Isusa, aniołów to tym bardziej będzie kusił (prowadził handel) z nami. My mamy z szatanem nie handlować, mamy być pełni wiary i wytrwali w sprawiedliwości oraz w miłości!!!!! Apostoł Jan pisał wszak, że miłość powinna przepełniać nasze wnętrze, gdyż wtedy mieszka w nas Słowo Boga:

"(7) Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto  miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.

(8) Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością.

(9) W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego  posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

(10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas  umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.

(11) Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się  miłować.

(12) Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w  nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.

(13) Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam  udzielił.

(14) A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela  świata.

(15) Kto tedy wyzna, iż Isus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a On w  Bogu." 1 Jana 4

"(15) Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

(16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby  każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

(17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był  przez niego zbawiony.

(18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest  osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

(19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie  bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.

(20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do  światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.

(21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na  jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu." Jan 3

My jako dzieci Boga powinniśmy być przepełnieni miłością, gdyż brak miłości powoduje nienawiść. Handel szatana z nami polega na to abyśmy sprzedali, jemu naszą miłość która dał nam Bóg w postaci nauczania i ofiary Swojego Syna Isusa Chrytusa. Gdy to sprzedamy, naszą miłość - czyli chęć wzrastania w miłości dzięki miłości nawet do nieprzyjaciół, to wtedy naszym Ojcem stanie się szatan diabeł. Gdyż sprzedając miłość, okażemy brak wiary i wytrwałości a potem z powodu naszej nienawiści (braku miłości, miłosierdzia) staniemy się niesprawiedliwi, gdyż zniszczymy nasze sumienia.

 

Zobaczcie rozdział 8 ewangelii Jana, mamy wpierw ułaskawienie nierządnicy przez pełnego miłości Isusa Chrytusa a potem mamy dyskusje z faryzeuszami:

 

"(12) A Isus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością  świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał  światłość żywota.

(13) Rzekli tedy do niego faryzeusze: Ty sam o sobie świadczysz; świadectwo  twoje nie jest prawdziwe.

(14) Odpowiedział Isus i rzekł im: Chociaż Ja sam świadczę o sobie,  świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przybyłem i dokąd idę; lecz wy nie  wiecie, skąd przychodzę i dokąd idę.

(15) Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę.

(16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz  jestem Ja i Ten, który mnie posłał.

(17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi  jest wiarygodne.

(18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

(19) Wtedy mu rzekli: Gdzie jest Ojciec twój? Isus odpowiedział: Nie znacie  ani mnie, ani Ojca mojego. Gdybyście mnie znali, znalibyście też Ojca mego.

(20) Te słowa wypowiedział, gdy nauczał przy skarbcu w świątyni. A nikt go  nie pojmał, bo jeszcze nie nadeszła jego godzina.

(21) I rzekł znowu do nich: Ja odchodzę, a wy mnie szukać będziecie i w  grzechu swoim pomrzecie; dokąd ja odchodzę, wy pójść nie możecie.

(22) Rzekli więc Żydzi: Czyżby chciał sobie życie odebrać, że mówi: Dokąd Ja  odchodzę, wy pójść nie możecie?

(23) I rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, Ja zaś z wysokości; wy  jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata.

(24) Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem  nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach.

(25) Wtedy pytali go: Kimże ty jesteś? Isus odpowiedział im: Po co Ja w  ogóle mówię do was?

(26) Wiele mógłbym o was mówić i sądzić, lecz Ten, który mnie posłał, jest  wiarogodny, a Ja to, co usłyszałem od niego, mówię do świata.

(27) Nie zrozumieli jednak tego, że im o Ojcu mówił.

(28) Wtedy rzekł Isus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że  Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec  nauczył.

(29) A Ten, który mnie posłał, jest ze mną; nie zostawił mnie samego, bo Ja  zawsze czynię to, co się jemu podoba.

(30) Gdy tak mówił, wielu uwierzyło w niego.

(31) Mówił więc Isus do Żydów, którzy uwierzyli w niego: Jeżeli wytrwacie w  słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie

(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.

(33) Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u  nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie?

(34) Isus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto  grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.

(35) A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na  zawsze.

(36) Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.

(37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo  słowo moje nie ma do was przystępu.

(38) Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u  ojca waszego.

(39) Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Isus im rzecze:  Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama.

(40) Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą  usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy  zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Isus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja  bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem,  lecz On mnie posłał.

(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać  słowa mojego.

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca  waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma  prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

(45) Ponieważ Ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.

(46) Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie  wierzycie mi?

(47) Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga  nie jesteście.

(48) Odpowiadając, Żydzi rzekli do niego: Czyż nie mówimy słusznie, że jesteś  Samarytaninem i masz demona?

(49) Isus odpowiedział: Ja nie mam demona, ale czczę Ojca mego, a wy mnie  znieważacie.

(50) Ja zaś nie szukam własnej chwały. Jest taki, kto jej szuka i sądzi.

(51) Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci  nie ujrzy na wieki.

(52) Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a  Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki.

(53) Czyś Ty większy od ojca naszego, Abrahama, który umarł? Także prorocy  umarli. Za kogo się uważasz?

(54) Odrzekł Isus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie  uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym.

(55) I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym wiedział, że go nie znam,  byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.

(56) Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał,  i radował się.

(57) Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a  Abrahama widziałeś?

(58) Odpowiedział im Isus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż  Abraham był, Jam jest.

(59) Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na niego, lecz Isus ukrył się i  wyszedł ze świątyni.

 "

wers 12, mówi jasno, Isus przemówił znowu do ludzi którzy chcieli ukamieniować nierządnice. Zobaczcie, nie ukamieniowali oni jej, ponieważ wiedzieli, że byli pełni grzechu. Isus wyzwolił z grzechu nierządnice, ponieważ ta przyjęła Jego słowo i tak samo Isus chciał wyzwolić swoim słowem zydów i faryzeuszy. Ale oni sami, woleli być niewolnikami własnego grzechu, woleli być dziećmi Boga, niż ludźmi wolnymi, dziećmi Boga.

 

Zobaczcie, ludzie którzy nie ćwiczą się w miłości, mają tej miłości coraz mniej. A gdy mają miłości coraz mniej to mniej jest w nich Boga, czyli mniej jest w nich prawdy. A im mniej jest w nich prawdy to wtedy przestają wierzyć w słowa Isusa. Zobaczmy, od czego się zaczęło odchodzenie od Boga, od okazywania wpierw miłości do nieprzyjaciół:

 http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/czy-chrzescijanie-musza-milowac-zbrodniarzy,1433.html

A potem przyjaciołom, innym chrześcijanom naszym braciom i siostrom. Przez brak miłości do innych ludzi, zabrakło wiary w Słowa Isusa (ataki wpierw na ewangelie Mateusza i Marka a potem na fragmenty ewangelii Jana), a gdy zabrakło wiary to zabrakło i wytrwałości. A gdy tego zabrakło, to czyny stały się niesprawiedliwe. A Isus przecież przed tym ostrzegał:

"(24) Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie  znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych." Mat 24

Oczywiście ratunek jest, dopóki dany człowiek żyje, ale trzeba zacząć od nowa ćwiczyć się w doskonałości czyli w miłości, przebaczaniu nawet nieprzyjaciołom. Podobnie jak sportowiec który zaniedbał ćwiczeń musi do tych ćwiczeń wrócić. Jednak Isus wspomina, że taki powrót jest trudniejszy:

"(43) Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach  bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.

(44) Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, stąd wyszedłem i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.

(45) Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i  wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż  pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem." Mat 12

 

Zobaczcie, my wszyscy zaczęliśmy wzrastać dzięki Ewangeliom Mateusza, Marka i Jana a nawet dzięki ewangelii Łukasza (Bóg bowiem sam na to pozwolił, w swojej doskonałej mądrości). Wielu muzułmanów odchodzi od islamu i wzrasta dzięki ewangeliom. Ale jak Salomon upadł tak my możemy upaść jeśli odrzucimy źródło naszej duchowej mocy. Jeśli zgodzimy się na handel z szatanem. A marchewką w tym hadlu jest nasz naturalny pęd ku zdobywaniu nowej wiedzy:

 

""Ze wszystkich metod, jakie znam, aby pociągnąć ludzi za sobą, najbardziej efektywna jest "Tajemnica". Żądza jej poznania jest dla umysłu nie do odparcia" 
Adam Weishaupt Jezuita, prof. prawa kanonicznego na uniwersytecie Ingolstadt w Bawarii. Twórca Iluminati oraz Jakobinizmu, architekt rewolucji francuskiej 1789 - 99.

https://www.youtube.com/watch?v=26yyKlCLh2Y&list=UUTl4_kkJK6jSoeiYkvPTngQ "

Metoda stara, jak świat.Oto jaki handel prowadził szatan w Edenie:

"(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?

(2) A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu,

(3) Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.

(4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,

(5) Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

(6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł.

(7) Wtedy otworzyły się oczy im obojgu i poznali, że są nadzy. Spletli więc liście figowe i zrobili sobie przepaski." Ks. Rodz. 3

Moim zdaniem nawet dla zwiedzionych braci jest nadzieja. Zobaczcie Apostoła Piotra, zaparł się trzy razy Isusa, zabrakło mu wiary, wytrwałości. Piotr był gwałtowny, ranił mieczem sługę arcykapłana, czyli brakowało mu miłości, dlatego się zaparł Isusa. Jan, który był wśród Apostołów najbardziej pełen miłości (dlatego Isus go najbardziej miłował), pozostał z Isusem aż do końca. A i tak Isus przebaczył Piotrowi, który płakał, podobnie jak Bóg przebaczył Dawidowi.

"(14) Trzeci to już raz ukazał się Isus uczniom swoim po wzbudzeniu z  martwych.

(15) Gdy więc spożyli śniadanie, rzekł Isus do Szymona Piotra: Szymonie,  synu Jana, miłujesz mnie więcej niż ci? Rzekł mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię  miłuję. Rzecze mu: Paś owieczki moje.

(16) Rzecze mu znowu po raz drugi: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Rzecze  mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzekł mu: Paś owieczki moje.

(17) Rzecze mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Zasmucił  się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Miłujesz mnie? I odpowiedział mu:  Panie! Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu Isus: Paś owieczki  moje.

(18) Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, sam się przepasywałeś  i chodziłeś, dokąd chciałeś; lecz gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje,  a kto inny cię przepasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz." Jan 21

Trzy razy zaparł się Piotr Isusa, za trzecim spotkaniem po zmartwychwstaniu Isus trzy razy zapytał Piotra o to czy jego miłuje. Piotr trzy razy stwierdził, że tak. Każdy z nas upaść może jak Piotr, ale dopóki będziemy kierowali nasze serca ku miłości dopóty mamy szansę powrotu do Boga. Bóg jest bowiem miłością i najlepszym sędziom, a my powinniśmy okazywać miłość nawet do nieprzyjaciół!!!

10:24, cyryl27
Link Komentarze (2) »

"(28) I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą;  bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w Gehennie." Mat 10

 

Ten wers pokazuje, kogo mamy się bać, szatana. Tak moim, bracia i siostry. Szatan, to upadły nie tyle anioł ale cherub, o którym pisze w Apokalipsie:

"(4) A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd z nieba i strącił je na  ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko  porodzi, pożreć jej dziecię."Ap 12

Gwiazdy oznaczają, aniołów. Natomiast sformułowanie o ogonie który zmiata jedną trzecią gwiazd, oznacza ZWIEDZENIE JEDNEJ TRZECIEJ ANIOŁÓW.  Zobaczcie, moi drodzy, Bóg musiał posłać swojego Syna jednorodzonego, aby ten oddał w ofierze swoje życie za nasze grzechy, abyśmy mieli szanse wyrwać się spod władzy Szatana. Isus po zmartwychwstaniu stał się drugim po Ojcu, w mocy, chwale, mądrości. Ale pomimo tego, szatan zdołał przekabacić jedną trzecią aniołów, i skierować je do beznadziejnej walki z Bogiem w niebie:

"(7) I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze  smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,

(8) Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.

(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem,  który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim  jego aniołowie." Ap 12

 Zobaczcie stwierdzenie- "zwodzi cały świat", czy chodzi o zwiedzenie tylko ludzkości??? Otóż dalej w tym rozdziale pisze:

 "(12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie: Lecz  biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo  wie, iż czasu ma niewiele." Ap 12

Otóż sformułowanie "zwodzi cały świat" odnosi się do wszystkich miejsc które stworzył Bóg. Cały świat to, niebo, ziemia i otchłań.  Zobaczcie konstrukcje naszego świata:

http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/teocentryzm-czy-mieszkamy-we-wnetrzu-ziemi,1583.html

 

http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/czy-biblia-informuje-nas-o-pustej-ziemi,1117.html

 

Otóż, logiczne jest że w tym samym rozdziale wpierw użyto stwierdzenia "cały świat" a potem pokazano, że szatan utracił po walce w niebie swoje wpływy w najważniejszej części tego świata w niebie,  dlatego pałał wielkim gniewem, gdyż za chwile bez możliwości działania w niebie straci władzę w innej części świata ziemi i morzu. Biblia podkreśla w tym samym rozdziale jak bardzo niebezpieczny jest szatan:

"(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem  głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;" Ap 12

Otóż, smok posiada podwójnie liczbe siedem, która ta liczba jest atrybutem doskonałości. Isus przecież na początku wysłał swoje posłanie do siedmiu zborów w Azji, które założyli jego Apostołowie:

"(4) Jan do siedmiu zborów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od tego, który  jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu duchów, które są przed jego  tronem," Ap 1

Zresztą, przecież Szatan zwiódł całą ludzkość. Wpierw zwiódł pierwszych doskonałych ludzi. A potem zwiódł cały Izrael, który był nadzorowany przez samego Boga. Zobaczcie, szatan zwiódł nawet słynącego z mądrości króla Salomona. W czasach Salomona, Izrael był najpotężniejszym państwem na ziemi, a Salomon najmądrzejszym władcą na ziemi. Gdyby, szatan, przy pomocy koalicji swoich królestw, wypowiedział otwartą wojnę Izraelowi i Salomonowi, to jego państwa zostałyby zniszczone. Wszak Izrael posiadał wtedy największe bogactwa, a Salomon dzięki swojej mądrości byłby najmądrzejszym dowódca armii. I zobaczcie co zrobił szatan, nie zaatakował Salomona i Izraela otwarcie, ale podstępem stopniowo ograniczył potęgę tego państwa, przez odcięcie go od źróła jego mocy czyli - błogosławieństwa Boga. Szatan, zrobił to co zrobił w Edenie wobec Adama, czyli podsunął Salomonowi nie jedną ale wiele kobiet. Zarówno Adam jak i Salomon byli mądrzy, ale jak każdy mężczyzna potrzebowali kobiet. Potrzeba kobiet jaka jest u mężczyzn nie jest zła. Ale złem jest w przypadku Salomona - wielożeństwo, a w dodatku branie kobiet z innych narodów. Salomon słynący z mądrości, zignorował Boży nakaz brania żon ze swego narodu, w dodatku najlepiej jeden żony. I to go zgubiło, wprowadził do Izraela bałwochwalstwo.

Zobaczcie z szatanem nie ma żartów, oto co o nim mówił prorok Ezechiel:

"(11) I doszło mnie słowo Pana tej treści:

(12) Synu człowieczy, zanuć pieśń żałobną nad królem Tyru i powiedz mu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Ty, który byłeś odbiciem doskonałości, pełnym mądrości i skończonego piękna,

(13) Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony.

(14) Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych.

(15) Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość.

(16) Przy rozległym swoim handlu napełniłeś swoje wnętrze gwałtem i zgrzeszyłeś. Wtedy to wypędziłem cię z góry Bożej, a cherub, który bronił wstępu, wygubił cię spośród kamieni ognistych.

(17) Twoje serce było wyniosłe z powodu twojej piękności. Zniweczyłeś swoją mądrość skutkiem swojej świetności. Zrzuciłem cię na ziemię; postawiłem cię przed królami, aby się z ciebie naigrawali.

(18) Zbezcześciłeś moją świątynię z powodu mnóstwa swoich win, przy niegodziwym swoim handlu. Dlatego wywiodłem z ciebie ogień i ten cię strawił; obróciłem cię w popiół na ziemi na oczach wszystkich, którzy cię widzieli.

(19) Wszyscy, którzy cię znali pośród ludów, zdumiewali się nad tobą; stałeś się odstraszającym przykładem, przepadłeś na wieki." Ezecheila 28

 

Zobaczcie, pozycje szatana, tutaj został nazwany Królem Tyru, był doskonały, mądry i piękny dopóki nie wykryto u niego niegodziwość, która polegała na napełnieniu swego wnętrza gwałtem. Co oznacza gwałt:

"W języku prawniczym gwałtem określa się nie każdą przemoc, lecz tylko taką o dużym natężeniu."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwa%C5%82t

Czyli jest to chęć okazywania przemocy o dużym natężeniu. Owa chęć okazywania przemocy jest po prostu nienawiścią. Owa chęć okazywania przemocy, u szatana pojawiła się wtedy, kiedy zgłupiał on - czyli stracił mądrość. A głupota szatana polegała na tym, że stał się pyszny. Bowiem szatan zniweczył swoją mądrość z powodu swojej świetności. Oto definicja pychy:

"Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły, towarzyszy mu zazwyczaj agresja.

W wielu przypadkach pycha oraz wyniosłość są spowodowane wysokimi osiągnięciami we własnym życiu lub niepowodzeniami w czyimś życiu."

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Pycha

Zobaczcie, szatana wpierw stał się pyszny, z powodu swojej piękności, doskonałości i mądrości. Gdy stał się pyszny, to okazał głupotę, ponieważ zbyt wysoko ocenił siebie samego, zapominając, że najlepiej może ocenić szatan tylko jego Stworzyciel - Bóg. Gdy nie uzyskał szatan pożywki dla swojej pychy, czyli wywyższenia jego pozycji w niebie - która była już tak wysoka - to pojawiła się u niego nienawiść. I w swoim postępowaniu stał się niesprawiedliwy:

 "Zbezcześciłeś moją świątynię z powodu mnóstwa swoich win, przy niegodziwym swoim handlu" Ezech 28

Winy to przecież uczynki niesprawiedliwe. Zobaczcie mój poprzedni artykuł:

http://cyryl.blox.pl/2014/09/Na-czym-polega-prawo-Boze.html

 

W którym pisze, że Bóg i Jego prawo posiadają trzy atrybuty:  miłosierdzie (miłość), sprawiedliwość i wierność.  Szatan to określenie przeciwnika Boga, i Ezechiel podaje z jakiego powodu ów doskonały cherub stał się szatanem. Otóż stał się ponieważ, jako istota doskonała okazała się niewierna, niesprawiedliwa oraz nienawistna. Czyli szatan odrzucił trzy atrybuty Boga i jego prawa. Szatanowi zabrakło wierności, czyli wiary w prawo Boże dotyczące jego pozycji w niebie i wytrwania w tym prawie, gdy mu zabrakło tego to zabrakło mu miłości i miłosierdzia jaką posiada Bóg i wierne mu stworzenie, a gdy mu tego zabrakło to zabrakło mu sprawiedliwości, czyli mądrości która by pozwoliła nadal czynić i postępować dobrze i odtąd zaczął czynić źle.

Termin handel co oznacza??

 "Handel – proces gospodarczy polegający na sprzedaży czyli na wymianie dóbr i usług na pieniądze. Proces ten jest realizowany przez zawodowych pośredników w celu osiągnięcia zysku."

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Handel

 

Otóż szatan, w ten sposób, zaczął zwodzić mieszkańców nieba innych aniołów, prowadził z nimi HANDEL. Apokalipsa opisuje, że ostatecznie przed wyrzuceniem z nieba, szatan zwiódł jedną trzecią aniołów w niebie. Apokalipsa i Ezechiel opisują, że przez to został on zrzucony z nieba na ziemię.

Zobaczcie, jak szatan jest niebezpieczny, przy pomocy handlu, zwiódł ogromną ilość aniołów. Apokalipsa podaje, że święci mają być wytrwali i pełni wiary. Tak samo Isus pochwalił setnika za jego niezwykłą wiarę:

"(8) A odpowiadając setnik rzekł: Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod  dach mój, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiony sługa mój.

(9) Bo i ja jestem człowiekiem podległym władzy i mam pod sobą żołnierzy; i  mówię temu: Idź, a idzie; innemu zaś: Przyjdź, a przychodzi; i słudze swemu:  Czyń to, a czyni.

(10) Gdy Isus to usłyszał, zdziwił się i rzekł do tych, którzy szli za nim:  Zaprawdę powiadam wam, u nikogo w Izraelu tak wielkiej wiary nie znalazłem." Mat 8

Zobaczcie, Isus przecież był przed Abrahamem, czyli nikt w historii Izraela nie okazał takiej wiary jak Rzymski żołnierz. Ta wiara, zaimponowała Isusowi. Isus także wymienia inny atrybut świętych wytrwałość dwa razy:

 "(13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony." Mat 24

"(22) I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego, ale kto wytrwa  do końca, ten będzie zbawiony." Mat 10

Zobaczcie, szatan z nami prowadzi handel, podobnie jak z aniołami. Szatan prowadził nawet handel z Isusem - Mat rozdz. 4. Isus na pustyni pościł, i kiedy był osłabiony szatan zaczął prowadzić z Isusem swój handel. Isus pozostał wierny i wytrwał przy Bogu. Dlatego Isus podkreślał rolę wiary i wytrwałości. Zobaczcie jak szatan prowadził handel z Isusem, zastosował wpierw pragnienie wody i chleba jakie występowało po czterdziestodniowym poście. Potem była, żonglerka słowami Boga - tak szatan zna doskonale słowa i prawo Boże. A na końcu była propozycja korupcyjna. W masonerii, wpierw kusi się przez spełnienie wszystkich pragnień, lepszego statusu finansowego, potem dochodzi żonglerka wersetami z Biblii, a na końcu w miarę zwiększania stopni zwiększa się też władza i wiedza. Skoro szatan odważył się na handel z Isusem, to będzie to także stosował do wybranych chrześcijan.

My chrześcijanie mamy wystrzegać się handlu z szatanem. My badacze Biblii, moim zdaniem jesteśmy bardziej narażeni na pokusy - czyli handel - z szatanem.

"(24) Nie jest uczeń nad mistrza ani sługa nad swego pana;" Mat. 10

cz. 1

10:23, cyryl27
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 września 2014

Otóż nauczyciel nasz Isus w dobry sposób ujął czym jest doskonałe prawo Boże:

"(23) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie  dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze  w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić,  a tamtych nie zaniedbywać." Mat 23

Nasz zbawiciel podał nam trzy atrybuty prawa Bożego, jego filary. Pierwszym jest sprawiedliwość. Sprawiedliwość, polega na oddaniu danemu człowiekowi według tego co on uczynił, wg jego zasług czy przewinień. Czyli człowiekowi który nam pomaga, sprawiedliwie jest oddźwięcznię się pomocą. Zaś złodziej musi oddać to co ukradł lub to odpracować. Zresztą, sam Isus w doskonały sposób zdefiniował sprawiedliwość:

 

"(12) A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im  czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy" Mat 7

 

Zobaczcie mądrość tego zdania i jego moc, praktycznie w jednym zdaniu wyjaśnił Isus ludziom niemal całe prawo Mojżeszowe!!! Czyli, jak ktoś chce kogoś uderzyć to niech nie ma pretensji, że sam zostanie uderzony. Dlatego aby właśnie, we własnym interesie, lepiej na wyrost miłować nawet nieprzyjaciół, przebaczać, wtedy postawa wrogich nam ludzi zmieni się. A jeśli się nie zmieni, to Ojciec wynagrodzi nam stokroć nasz wysiłek. Bowiem sprawiedliwość to jeden z trzech atrybutów prawa Bożego , obok dwóch innych. Sprawiedliwość, wymaga nie dawania rządzić sobą emocjami, bycia opanowanym. Ponadto aby być sprawiedliwym trzeba pogłębiać wiedzę i mądrość aby być zdolnym do sprawiedliwych osądów. Właśnie Salomon dzięki mądrości danej mu od Boga, był sprawiedliwym sędzią.

 

Drugim atrybutem prawa Bożego jest miłosierdzie. Ewangelia Jana, mówi wprost o tym jak miłosierny jest Ojciec:

 

"(16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby  każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

(17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był  przez niego zbawiony.

(18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest  osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego." Jana 3

 

Zobaczcie, Bóg wolał poświęcić w ofierze za grzechy ludzkości Swojego jednorodzonego i doskonałego Syna, niż dać rodzajowi ludzkiemu zginąć. Zobaczcie jak wielka jest miłość Boga do nas. Apostoł Jan w 1 liście pisze:

"(8) Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością." 1 Jan 4

Zobaczcie, miłość Boga jest tak wielka, że kazał swojemu Synowi abyśmy się do Niego zwracali Ojcze:

" (9) A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię  twoje" Mat 6

Apostoł Jan opisuje w swoim liście jak wielka jest miłość Boga:

"(8) Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością.

(9) W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego  posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

(10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas  umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.

(11) Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się  miłować.

(12) Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w  nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości." 1 Jana 4

Zobaczcie, Apostoł Jan opisał Boga jako miłość, co potwierdza Isus w ewangelii Jana. W ewangelii Mateusza zaś jest instrukcja jak mamy wzrastać w miłości i miłosierdziu:

"(14) Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz  który jest w niebie.

(15) A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień  waszych." Mat 6

"(43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a  będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.

(44) A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych,  którzy was prześladują.

(45) Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego  wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i  niesprawiedliwych.

(46) Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie  zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?

(47) A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie?  Czyż i poganie tego nie czynią?

(48) Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz, który jest w niebie doskonały jest." Mat 5

Tak moi drodzy, najlepiej się uczy miłości i miłosierdzia na miłości do nieprzyjaciół ludzi nam wrogich. Podobnie jak ten jest lepszym siłaczem im większy podniesie ciężar, to ten lepiej miłuje kto miłuje nawet nieprzyjaciela. Zresztą Bóg, wybaczył poważne grzechy królowi Dawidowi. Wybaczył, za pośrednictwem Mojżesza, bałwochwalstwo Izraelitów, kiedy ci zbudowali złotego cielca. Chociaż sprawiedliwość wymagała kary, to Bóg od niej odstąpił z powodu miłosierdzia.

Miłosierdzie, wymaga od ludzi sumienia, serca krwistego a nie z kamienia. Otóż, jak ważne jest sumienie proponuje zobaczyć na przykładzie. Wyobraźmy sobie pewnego chłopaka, który bezmyślnie pod wpływem emocji nas pobił. Potem ten chłopak zaczął żałować swoje czyny, przecież normalne jest, że obudzi się w nas sumienie i w miłosierdziu mu wybaczymy. Dawid także, gdy został upomniany przez proroka, zaczął żałować swoich występków i Bóg nad nim się zlitował. Nierządnica, także zaczęła żałować swoich czynów, ta kobieta była przerażona, zapewne żałowała swojego życia i Isus jej wybaczył oraz ją ocalił.

Aby być miłosiernym, posiadać sumienie, serce krwiste, Isus polecił nam miłować nieprzyjaciół. Moim zdaniem, owa miłość polega na tym, że zamiast widzieć we wrogich nam osobach, zło, powinniśmy pomyśleć, że mają oni rodziny które ich kochają i się o nich martwią. Czyli gdy szef na nas krzyczy, wyobraźmy sobie, że może w tej chwili ma chore dziecko lub żonę i się martwi, lub w jego rodzinie stać się mogła jakaś tragedia. Naprawdę, z doświadczenia wiem, że przebaczanie win nieprzyjaciołom daje ogromną moc człowiekowi.

Ostatnim atrybutem prawa Bożego jest wierność. Wierność polega, na dotrzymywaniu umów, byciu słownym. Aby być wiernym, trzeba być wytrwałym i wierzyć w dane prawo, umowę. Apokalipsa wspomina o wierze i wytrwałości świętych. Aby słowo Isusa w nas wydało owoce musimy mu uwierzyć i wytrwale postępować wg Jego słów i nauk. W ten sposób udowodnimy Ojcu naszą wierność.

"(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios;  lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie. " Mat 7

Zobaczcie wierność to wytrwałe wypełnianie prawa Boga. Zaś wytrwałe wypełnianie prawa Boga jest możliwe tylko wtedy gdy całkowicie uwierzymy Bogu i Jego Synowi.

Atrybuty prawa Bożego, są atrybutami Boga. Bóg jest wierny, sprawiedliwy i miłosierny i takie tez jest Jego prawo.

Prawo Boże należy rozpatrywać właśnie z tych trzech pozycji. Jeśli rozpatrujemy prawo Boga tylko z jednej lub dwóch pozycji to niestety, ale błądzimy. I tak samo błądzili faryzeusze i uczeni w piśmie, dosłownie przecedzali komara a połykali wielbłąda. Zresztą cała Judea poza Apostołami nie rozumiała za bardzo prawa Boga. Elita polityczna, ignorowała fakt, że Izrael z powodu złamania przymierza z Bogiem, znajdował się pod władzą czterech Bestii i był to sprawiedliwe. Ponieważ jak Izrael i Juda pomimo przestróg Boga kłaniał się obcym bóstwom, demonom to Bóg oddał ich pod władzę demonów.

Gdy przyszedł Isus i zaczął im głosić naukę o miłości nawet do nieprzyjaciół, Faryzeusze i uczeni znienawidzili Syna Bożego i go zamordowali. Chociaż, Izrael zaczynał łamanie prawa od bałwochwalstwa a skończył na mordach i nienawiści do bliźnich:

"(10) Słuchajcie Słowa Pana, książęta sodomscy, przysłuchuj się uważnie  wskazaniu naszego Boga, ludu Gomory!

(11) Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar - mówi Pan. Jestem syty  całopaleń baranów i tłuszczu karmnych cieląt, a krwi byków i jagniąt, i kozłów  nie pragnę.

(12) Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, któż tego  żądał od was, abyście wydeptali moje dziedzińce?

(13) Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi  obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań - nie mogę ścierpieć świąt i  uroczystości.

(14) Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się  ciężarem, zmęczyłem się znosząc je.

(15) A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami,  choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach  pełno krwi.

(16) Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed  moich oczu, przestańcie źle czynić!

(17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie  pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!

(18) Chodźcie więc, a będziemy się prawować - mówi Pan! Choć wasze  grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak  purpura, staną się białe jak wełna.

(19) Jeżeli zechcecie być posłuszni, z dóbr ziemi będziecie spożywać,

(20) Lecz jeżeli będziecie się wzbraniać i trwać w uporze, miecz was  pożre, bo usta Pana tak powiedziały!

(21) Jakąż nierządnicą stało się to miasto wierne, niegdyś pełne  praworządności, sprawiedliwość w nim mieszkała, a teraz mordercy!

(22) Twoje srebro obróciło się w żużel, twoje wino zmieszane z wodą.

(23) Twoi przewodnicy są buntownikami i wspólnikami złodziei, wszyscy lubią łapówki i gonią za darami, nie wymierzają sprawiedliwości sierocie, a sprawa wdów nie dochodzi przed nich.

(24) Dlatego tak mówi Pan Zastępów, Mocarz Izraela: Biada! Ulżę sobie  na moich nieprzyjaciołach i pomszczę się na moich wrogach!

(25) I zwrócę swoją rękę przeciwko tobie, i wytopię w tyglu twój  żużel, i usunę wszystkie twoje przymieszki.

(26) I przywrócę ci twoich sędziów jak niegdyś, i twoich radców jak na  początku. Potem nazywać cię będą grodem sprawiedliwości, miastem wiernym.

(27) Syjon będzie odkupiony przez sąd, a ci, którzy się w nim nawrócą,  przez sprawiedliwość.

(28) Odstępców zaś oraz grzeszników spotka zagłada, a ci, którzy  opuszczają Pana, zginą.

(29) Bo wstydem się okryjecie z powodu dębów, w których macie  upodobanie i rumieńcem zapłoniecie z powodu gajów, które lubicie," Izajasz 1

Zobaczcie, Izraelici dalej składali ofiary Bogu, ale ich postępowanie wobec bliźnich było tak podłe i niemiłosierne, że Bóg musiał swój lud ukarać. Od czego miał zatem zacząć naukę zagubione owce z Izraela Syn Boga, Isus jak nie od nauki miłosierdzia i miłości do bliźniego drugiego człowieka??? Przecież, przed karą na Izrael i Judę, Izraelici dopuszczali się nawet składania demonom ofiar z ludzi, a inne niegodne ludu Bożego czyny wobec bliźnich było standardem. Izraelici stali się gorsi od Kananejczyków. Salomon przecież wprowadził bałwochwalstwo do Izraela, ale po nim było wielu królów Izraela i Judy. I skoro Izrealici przestali być miłosierni to Bóg poprzez swojego Syna:

 

"(19) Wtedy Ja dam im nowe serce i nowego ducha włożę do ich wnętrza;  usunę z ich ciała serce kamienne i dam im serce mięsiste,

(20) Aby postępowali według moich przepisów, przestrzegali moich praw  i wykonywali je. Wtedy będą mi ludem, a Ja będę im Bogiem." Ezech. 11

 

Tak Izrael miał się nauczyć dzięki Synowi Bożemu, Isusowi miłosierdzia. Dlatego miłowanie naszych nieprzyjaciół, jest takie ważne:

http://www.zbawienie.com/milosc-do-nieprzyjaciol.htm

A teraz zobaczcie, ewangelia jest głoszona około dwa tysiące lat. Tyle pokoleń minęło, dlaczego??? Ponieważ, Bóg moim zdaniem testuje u nas ludzi, obok sprawiedliwości i miłosierdzia inną Swoją cechę wierność. To trwa tak długo, ponieważ Bóg testuje wierność, w postaci wiary i wytrwałości swojego ludu. Bóg cierpliwie czeka na pełne owoce ewangelii Swojego Syna. To Ojciec zdecyduje kiedy przyjdzie czas żniw. W końcu mamy być tacy jakim jest nasz Ojciec w niebie...

 

A zatem moim drodzy bracia i siostry bądźmy sprawiedliwi, miłosierni i wierni... tak jak jest nasz Ojciec i Jego Syn Isus Chrytus.

 

23:07, cyryl27
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2